Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український Аквамен: як колишній військовий будує мости та порти

Опубліковано

Історія кожного українського військового – унікальна. Якщо зі сторони ворога воюють найгірші представники, то нашу країну захищають найкращі. Мужні, сильні та самовіддані. Саме такі характери лягають в образи кіношних супергероїв.  Тарас Небосенко – військовий, власник компанії “ТУКУРУЙ”, що займається будівництвом водних споруд та гідротехнічними роботами. З початком війни залишив улюблену справу і пішов на фронт. Для нього війна не закінчилася навіть після тривалої реабілітації через проблеми зі здоровʼям.

Після повернення у цивільне життя Тарас зіткнувся з новими викликами. Частина робочої техніки залишилася в Херсоні й досі перебуває під обстрілами. Найближчим часом, як справжній Аквамен, Тарас збирається повернутися по вкрадене орками майно. Але головна мрія –  спрямувати свої сили, досвід і знання на відбудову інфраструктури України.

До своєї мрії – будувати електростанції та зводити мости – прийшов не відразу. То був непростий шлях від банківського працівника до серійного підприємця і власника компанії.

Як загартовуються супергерої?

Читайте також: Без прив’язки до місця: який готовий бізнес можна купити в Україні

Мої сфери діяльності були різними: торгівля морепродуктами, імпорт з Китаю, оцинкування труб, акваріуми, постачання, ресторани, торгові проєкти. Далі вирішив рухатися тільки в сторону самостійного бізнесу. Справи йшли кепсько, але я розумів, що життя рухається за синусоїдою. В бізнесі, особистому житті, в стосунках завжди супроводжують і перемоги, і невдачі. Це нормально, не помиляється той, хто нічого не робить. Питання в тому, як сам ставишся до цих етапів. Головне – пам’ятати: будь-яка ситуація має щонайменше два рішення. Я розумів, що рано чи пізно ми опинимося на вершині. Саме в один з таких переломних моментів народилася моя компанія «ТУКУРУЙ».  У 2016 році разом з партнерами вирішили створити компанію, яка б займалася підводним гідротехнічним будівництвом. Буквально за 2-3 дні з’явився “ТУКУРУЙ”. Над назвою довго не думав, вона не випадкова. Колись одним із проєктів було будівництво заводу в Бразилії. Вивчаючи місцеву енергетику, я дізнався про бразильське місто Тукуруй, яке було затоплено внаслідок зведення гідроелектростанції, й відбудовано з нуля“, – ділиться Тарас.

Тукуруй як символ, що почати заново можна коли завгодно, і досягти успіху

Починати життя наново мені доводилось не раз. На момент повномасштабного вторгнення, я вже був керівником успішної компанії з унікальними потужностями та технологіями. Вивчав гідротехнічні споруди, надавав послуги, пов’язані з їхнім будівництвом та реконструкцією, судноплавством. Наша команда побудувала причал у с. Мар’янське. На реалізацію проєкту витратили всього 3 місяці. За той же строк був зведений міст за Нікополем. У Миколаєві брали участь у будівництві суднозаводу. Знаковим став проєкт для суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», завдяки чому зʼявилась можливість будувати  судна-перевантажувачі вантажопідйомністю до 10 000 тонн.“, – розповідає чоловік.

За з початком широкомасштабного вторгнення життя Тараса змінилося.

“24 лютого 2022 року я поставив собі питання: “Чому я, людина, яка прожила половину життя, бачила його з різних сторін, маю відсиджуватися вдома, а 20-річні хлопці – гинути під кулями і снарядами?” Тож, я поставив бізнес на паузу і відгукнувся на внутрішній поклик – пішов на фронт. Моя військова карʼєра почалася з тероборони, а згодом долучився до 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Разом з підрозділом пройшов бої в Бахмуті, тримав оборону у Великій Новоселівці, Темирівці та інших точках. Через проблеми зі здоровʼям потрібна була тривала реабілітація. Лікарі сказали, що більше не можу бути в лавах ЗСУ, тому треба було повертатися до цивільного життя.  І тут вкотре спрацював принцип Тукуруй: відштовхнувшись від нульової точки. І я пішов вгору. Повернувся у рідну водну стихію і знову став на захист країни, але вже як підприємець”, – згадує чоловік.

Тарас переконаний, що відбудовувати Україну потрібно вже. Адже для військових дуже важлива логістика.

“Не слід чекати перемоги. Жити, працювати та відновлювати Україну варто сьогодні. Нашим військовим і техніці треба дороги та мости для логістики, забезпечення, передислокації. Я знаю, що потрібен тут, і можу допомогти. Компанія має кваліфікованих фахівців, різноманітне обладнання і техніку, яка знадобиться для відновлення України”, – каже чоловік.

Відновлення річкового судноплавства в Україні

Тарас Небосенко долучитися до відбудови мостів, зруйнованих в Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях.

“Навіть задумуюсь про власний термінал, який хотів би побудувати сам для себе.   Команда й обладнання для цього є. «ТУКУРУЙ» – це понад 40 спеціалістів, які наразі базуються в Києві та підтримують в робочому стані унікальне обладнання. Парк техніки для надводних і підводних робіт містить плавкрани, плавкопри, буксири, баржи, підіймальні механізми, підводне зварювання, бетонування тощо. Моя особлива гордість – гідромолоти та віброзанурювач, яким можна забити трубу діаметром до 1800 мм. Частина нашої техніки залишилася в Херсоні й досі перебуває під обстрілами. Найближчим часом, я збираюсь повернутися по вкрадене орками майно. Але зараз вбачаємо небезпеку для  життя тих, хто буде вивозити техніку. Там є унікальні пристрої, величезні агрегати, з якими можна реалізувати проєкти неймовірного масштабу та складності”, – розповідає.

Тарас переконаний, що попереду стоять точно непрості завдання. Проте чоловік не сумніваюся, що поряд з такою командою та побратими з фронту, їм все вдасться.

“Відвойовувати своє, відновлювати, відбудовувати та підіймати країну – це план мій план”, – підсумовує чоловік.

Нагадаємо, почалася реєстрація на безоплатну онлайн-програму від Google у співпраці зі студією онлайн-освіти EdEra для власників малих бізнесів і команд, які прагнуть збільшити прибуток шляхом розвитку та масштабування.

Суспільство

Київські кавʼярні долучилися до благодійної ініціативи для допомоги ЗСУ

Опубліковано

Український благодійний фонд Civil Resistance and Assistance Foundation (CRAF) оголосив про запуск нової ініціативи – Crafadvisor. До цієї ініціативи вже долучилися деякі кав’ярні Києва.

Про це повідомляють на сторінці ініціативи в Instagram.

Про благодійну ініціативу

Український благодійний фонд Civil Resistance and Assistance Foundation (CRAF) розпочав нову ініціативу під назвою Crafadvisor. Ця акція має на меті зібрати кошти на допомогу українській армії.

В рамках акції, відвідувачі кав’ярень можуть придбати напій у фірмовому стаканчику, частина коштів від продажу якого буде спрямована на благодійність. На цих стаканчиках надруковані назва фонду, інформаційний QR-код та напис “Цей стакан інший, бо він допомагає армії”.

До ініціативи Crafadvisor вже приєдналися п’ять київських кав’ярень:

  • Felíz Coffee & Food (вул. Шолуденка, 1A) — у продажу благодійний crafuccino;
  • Орнамент (вул. Полтавська, 4) — у продажу благодійні crafuccino, флет і маленький фільтр;
  • Savor (бул. Лесі Українки, 28) — у продажу благодійні маленькі флет і фільтр;
  • VIDNOVA (просп. Академіка Глушкова, 9В) — у продажу благодійний crafuccino;
  • Книгарня-кав’ярня ZAKAPELOK — всі позиції в меню благодійні.

Нагадаємо, що в Луцьку відреставрують колишню будівлю кінотеатру “Батьківщина”.

Всі ці заклади щомісяця передаватимуть фонду CRAF частину прибутку з продажу благодійних напоїв. Фонд буде розподіляти зібрані кошти для допомоги військовим.

Ініціатива Crafadvisor активно розширюється, і до неї планують приєднатися ще кілька закладів громадського харчування, фітнес-студія, магазин флористики та українські бренди. Підприємства, які хочуть долучитися до мережі свідомих бізнесів, можуть зв’язатися з фондом CRAF через директ або електронну пошту — crafua2022@gmail.com.

Нагадаємо, що “Нова пошта” відкрила нове відділення в Іспанії.

Також ми повідомляли, що Тайсон Фʼюрі хоче провести відпустку в Україні.

Фото: CRAF

Читати далі

Суспільство

“Нова пошта” відкрила нове відділення в Іспанії

Опубліковано

“Нова пошта” розширює свою присутність в Європі, відкривши відділення в Іспанії. Ця країна стала дванадцятою в Європі, де тепер працюють відділення Nova Post.

Про це йдеться в пресрелізі компанії.

Про відділення

“Нова пошта” продовжує розширювати свою міжнародну мережу, відкривши перше відділення в Іспанії. Відтепер мешканці Барселони можуть скористатися послугами Nova Post за адресою C/Gran de Sant Andreu, 413, Sant Andreu, 08030. За словами СЕО Nova Post в Іспанії Олександра Павловського, у планах компанії – відкрити ще два відділення: одне в Барселоні та одне в Мадриді.

Читати також: Американська компанія інвестує в доступне житло у Львівській області

Як вона працюватиме

Термін доставки з України до Іспанії від “Нової пошти” складає від 8 днів. Відправляти можна посилки, документи та вантажі вагою до 1000 кг. Відділення працює щодня.

Тарифи на доставку:

  • Документи до 1 кг — 1000 грн
  • Посилки до 2 кг — 1050 грн
  • Посилки до 10 кг — 1700 грн
  • Посилки до 30 кг — 3000 грн
  • Вантажі від 30 до 1000 кг — 120 грн за кожен кг

З травня запроваджується послуга кур’єрської доставки на будь-яку адресу. Вартість додатково становить +100 грн для відправлень до 30 кг або +120 грн за кожні 100 кг.

Детальніше про швидку доставку з України в Іспанію за посиланням.

Нагадаємо, що на Подолі в будівлі врятованої памʼятки відкрили арт-простір.

Також ми повідомляли, що виставку “Європейська спадщина Донеччини та Луганщини” покажуть на Михайлівській площі.

Фото: Нова пошта

Читати далі

Суспільство

В Луцьку відреставрують колишню будівлю кінотеатру “Батьківщина”

Опубліковано

У Луцьку невдовзі відкриється багатофункціональний простір для бізнесу на місці колишнього кінотеатру “Батьківщина”. Цей новий центр стане місцем, де підприємці зможуть знайти все необхідне для розвитку свого бізнесу: сучасні офіси, конференц-зали, коворкінги та інші зручності.

Про це повідомляють NE: Urban.

Про простір

У Луцьку на місці колишнього кінотеатру “Батьківщина” відкриють багатофункціональний простір для бізнесу. Фасад будівлі буде реставровано з урахуванням збереження автентичних елементів. Усередині облаштують сучасний хол із конференц-залами, кафе, кабінетами й коворкінгом, а також технічні приміщення і санвузли. Прилеглу територію планують озеленити. Загальна вартість реставрації складає близько 46 мільйонів гривень, з яких 34 мільйони – грантові кошти.

Читати також: Якби у кожного українця вдома стояв 3D-принтер, наша перемога була б швидшою

Цей простір стане місцем для комунікації місцевого й релокованого бізнесів, а також міської влади, зазначив директор департаменту економічної політики міської ради Борис Смаль у коментарі для видання “Волинські новини”.

Проєкт фінансується урядом Німеччини та реалізується німецькою організацією GIZ у співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні.

Нагадаємо, що на Подолі в будівлі врятованої памʼятки відкрили арт-простір.

Фото: NE: Urban.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство7 днів тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство1 тиждень тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: